08.10.2020

Smycz Idealeash Amortyzująca Lekka Smycz 2w1 Travel 2.0- TOP FOR DOG

  

Spacer z psem, to nieodzowny element dnia każdego psiarza. Nie zawsze ten spacer jest miły i przyjemny jeżeli nasz ukochany pieseł bawi się w konia pociągowego lub myśli ze startuje  w konkurencji psich zaprzęgów. 

W Gangu mamy Gandzie i Bogusia, którzy od zawsze starali się zawsze iść przed wszystkimi ciągnąc przy tym  na smyczy do takiego stopnia, że zaczynali się podduszać. Nie potrafię wyjaśnić dlaczego do tej pory nie udało mi się ich odzwyczaić gdzie cała reszta naprawdę połapała się w tym, że spacer na luźnej smyczy jest naprawdę dużo przyjemniejszy.                 Należę do grupy niedowiarków jak sama nie spróbuje czegoś to nie uwierzę. Tak też było ze smyczą Idealeash Travel 2.0 od Dogcessories. Widziałam ten produkt w programie  - I kto to kupi? I trochę tak patrzyłam z przekąsem jak smycz może sprawić, że pies nie będzie nas na niej ciągnąc. Czary chyba jakie co ? ;) 

Także musiałam sama to sprawdzić, choć bałam się, że rozmiar MIDI który miał trafić w moje ręce będzie zbyt ciężki dla Cziłek mimo, że w opisie czytałam że smycz należy do ultralekkich.  

Dodaj podpis

Pierwszym zaskoczeniem była jej wielkość, która faktycznie nie była w ogóle proporcjonalna do jej wagi. Trochę takie dziwne uczucie, widzisz cos co wygląda na porządny kawał sznurka z metalowymi częściami jakieś bajery do tego a waży w ręku tyle co nic.  Wybraliśmy się na pierwszy spacer z Gandzią i Bogusiem oraz z naszymi nowymi smyczami. Kurczę nie potrafię opisać tego uczucia jak Bogus zobaczył psa, który był nami mocno zainteresowany i próbował się wyrwać do nas a Bogus jak to zwykle bywało skakał jak kauczuk góra dół i się nie podduszał. Dziwne uczucie w momencie ciągnięcia jakby cos drgało w dłoni, jakby ta smycz pływała w ręku, uczucie nie do opisania. Nie był w stanie pociągnąć mocno przez system, który jest zamontowany w smyczy co poskutkowało brakiem szarpania a zaowocowało wzrokiem o co kaman Stara :P  Całkowicie nowe doświadczenia w użytkowaniu, chciałoby się powiedzieć to przecież tylko smycz to jest AŻ smycz.

Smycz przynajmniej dla mnie, jest bardzo wygodna w użytkowaniu, bardzo fajnie układa się w dłoni, powtórzę się po raz kolejny jest niezwykle lekka i naprawdę bardzo wygodna. Jestem fanką obszernych kieszeni w kurtkach i to mój priorytet w zakupie ciuchów. Jakież było moje zdziwienie jak zapomniałam ze włożyłam tam Idealeash po spacerze i pojechałam na zakupy. 

Smycz jest opleciona odblaskowymi nićmi, dzięki czemu jesteśmy bezpieczni po zmroku, szczególnie przyda się jesienią i zimą, kiedy robi się bardzo szybko ciemno. Zobaczcie co pisze o niej producent: 

O produkcie
niesamowicie lekki!

udoskonalone innowacje: silny amortyzator i niezawodna osłona przed przegryzieniem

nowej jakości lina o działaniu zbliżonym do ludzkich  mięśni szkieletowych = jeszcze lepsza kontrola ruchów psa w samochodzie!
 

IDEALEASH Travel to smycz wielozadaniowa wzbogacona o wygodne wpięcie do systemu pasów bezpieczeństwa. W czasie podróży smycz będzie leżała na siedzeniu, a jej amortyzowana część ochroni psa przed skutkami niebezpiecznych szarpnięć i gwałtownego hamowania samochodu. Kiedy dojedziecie na miejsce łatwo wypniesz smycz i wyprowadzisz pupila przed auto. Nie wymknie się!

 


  • Redukuje skutki gwałtownego hamowania, które mogłyby zagrozić zwierzęciu
  • Amortyzuje w przypadku kolizji drogowej
  • Przypinana część daje psu ograniczony zakres przemieszczania się, niezagrażający uwadze kierowcy
  • może zająć dowolne miejsce na tylnym siedzeniu
  • może położyć się pod tylnym siedzeniem
  • nie wychyli się przez okno
  • nie przejdzie na przednie siedzenia
  • Wysiadając wystarczy odpiąć adapter z pasów bezpieczeństwa – pies ciągle jest na smyczy i przy wysiadaniu się nam nie wymknie!

 

Do smyczy mamy możliwość wyboru dwóch zapięć, na zdjęciu ze strony Dogcessories jest wszystko pięknie rozpisane:

 

My w swoich smyczach mamy karabińczyk aluminiowy. Bardzo wygodny w użytkowaniu, jedną ręką można sobie poradzić przy podpięciu do obroży czy szelek. 

Kilka ilustracji co by łatwiej było pojąć o co chodzi z tą smyczą:  (zdjęcia i opisy ze strony Dogcessories)

System amortyzujący szarpnięcia

Poczuj różnicę pomiędzy zwykłym rozciąganiem smyczy a realną amortyzacją

Podczas gwałtownych szarpnięć, nasz system skutecznie chroni Twoje stawy oraz szyję psa. System działa w oparciu o zasadę, że im bardziej pies ciągnie, tym bardziej wzrasta amortyzacja smyczy. Zwykłe amortyzatory gumowe pod wpływem rozciągania, tracą siłę amortyzacji i rozciągają się i kruszeją z czasem ze względu na działanie promieni UV.
System “Stop Gryzieniu Smyczy”

Pies nie rozgryzie jak zniszczyć naszą smycz

Psy gryzą smycz z różnych powodów. Z ekscytacji, dla zabawy lub z nudów. Dotychczas stosowane rozwiązania dostępne na rynku były niehumanitarne i działały awersyjne na czworonoga – opierały się o rażenie prądem a nawet o nasączanie smyczy chilli! Zaproponowaliśmy lepsze rozwiązanie.
Wykorzystaliśmy fakt, że pies zaciskając szczęki nie może przesuwać ich w płaszczyźnie poziomej. Tylne zęby psów wyglądają jak pasma górskie – właśnie, dlatego, że rozgniatanie może odbywać się wyłącznie w ruchu szczęk z góry na dół. Stworzyliśmy, więc spiralę tak, aby zęby się po niej ześlizgiwały, uniemożliwiając zaciśnięcie na niej szczęk psa i nie powodując przy tym cierpienia czworonoga.System płynnej regulacji długości

Pełna dowolność bez kompromisów

Przedstawiamy ci jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Umożliwia ono prostą i szybką  zmianę długości smyczy za pomocą dwóch tubularnych gumowych nakładek. Wpięty pomiędzy nie karabińczyk nie przemieści się, a Ty dzięki temu swobodnie przepniesz smycz wokół pasa w trakcie spaceru i joggingu z psem.

Poniżej zaprezentowaliśmy podstawowe możliwości przepięcia smyczy, ale nasz system daje ci absolutną dowolność w pozycjonowaniu nakładek i regulowaniu długości!


System bezpiecznej podróży samochodem       

 

 Podróż samochodem wcale nie musi być stresująca

Połączenie unikalnych właściwości amortyzacji oraz wpięcia w system pasów bezpieczeństwa w autach osobowych. System jest skonstruowany w taki sposób, aby pies, podczas podróży, mógł bezpiecznie leżeć na kanapie jak i na podłodze auta. Jednocześnie nie ma on możliwości wychylenia się przez okno.


Lina Muscle Core RopeTM

Smycz będąca przedłużeniem Twojej ręki

Zamiast skupiać się na poszukiwaniach najlepszej liny pasującej do powyższych systemów, postanowiliśmy zaprojektować swoją własną. Nazwa ” Muscle Core Rope” nie jest przypadkowa – inspirowaliśmy się budową ludzkich mięśni szkieletowych starając się jednocześnie, by ich sprężystość i sposób reakcji na szarpnięcia jak najwierniej odzwierciedlał tkankowy pierwowzór.    Na te kilkanaście spacerów sam na sam tzn. Bogus czy Gandzia ze smyczą Idealeash Travel 2.0 muszę stwierdzić, że nasze przechadzki nie są już męczące dla żadnej ze stron. Oni idą jakby swobodniej ja nie muszę podbiegać, żeby czasem zaraz nie zaczynali się podduszać. Wiadomo przed nami jeszcze sporo pracy ale smycz jest super przyrządem wspomagającym naukę luźnej smyczy dla super turbo opornych psiaków. Myślę, że naprawdę warto zainwestować w ten sprzęt, wiadomo sama smycz nie rozwiąże problemów ale będzie świetnym przyrządem treningowym, dzięki czemu spacery mogą stać się znowu bardzo przyjemne   

 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza